KONST / Oljemålningar / Oljemålning 13789358

nr 1378 9358

Bror Ingemar Fröberg

(1921-1999), Sverige

Oljemålning, Kust med hus. Signerad, daterad -89. Olja på duk, 44x52, yttermått inklusive ram: 50x60 ca

Bror Ingemar Fröberg, svensk målare född 1921 i Stockholm, död 1999.

Utrop:

1.500 kr

Såld:

1.000 kr

måndag 15 februari 2021
kl 19:56:19

15/2 19:51:19 1      Vinnande bud

Bror Ingemar Fröberg

Läs mer om Bror Ingemar Fröberg