KONST / Oljemålningar / Oljemålning 13789358
nr 1378 9358
Bror Ingemar Fröberg
(1921-1999), Sverige
Oljemålning, Kust med hus. Signerad, daterad -89. Olja på duk, 44x52, yttermått inklusive ram: 50x60 ca
Bror Ingemar Fröberg, svensk målare född 1921 i Stockholm, död 1999.
Utrop:
1.500 kr
Såld:
1.000 kr
måndag 15 februari 2021
kl 19:56:19
15/2 19:51:19
Bror Ingemar Fröberg
Läs mer om Bror Ingemar Fröberg